A Budapesti Pedagógiai Oktatási Központ versenyszervezéssel foglalkozó munkacsoportja koordinálja az országos, megyei és fővárosi versenyeket, kapcsolatot tart az érdekelt felekkel, a versenyek kiíróival, a versenyt lebonyolító és a versenyben részt vevő intézményekkel.
A Budapesti Pedagógiai Oktatási Központ versenyszervezéssel foglalkozó munkacsoportja által koordinált versenyek:
Az EMMI által támogatott versenyek:
- „Édes anyanyelvünk ”országos nyelvhasználati verseny a középfokú iskolák tanulói számára
- „Szép magyar beszéd” az 5–8. évfolyamos tanulók számára
- „Szép magyar beszéd” a középfokú intézmények tanulói számára
Az Oktatási Hivatal által támogatott „közös” versenyek:
- Bod Péter országos könyvtárhasználati verseny 7–10. évfolyamosoknak
- Herman Ottó Kárpát-medencei országos biológiaverseny
- Hevesy György Kárpát-medencei országos kémiaverseny
- Implom József középiskolai helyesírási verseny
- Irinyi János országos kémiaverseny középiskolásoknak
- Kaán Károly természet- és környezetismereti verseny általános iskolásoknak
- Kitaibel Pál középiskolai biológiai és környezetvédelmi tanulmányi verseny
- Mikola Sándor országos középiskolai tehetségkutató fizikaverseny
- Országos angol nyelvi verseny általános iskolásoknak
- Savaria országos történelem tanulmányi verseny
- Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny
- Teleki Pál Kárpát-medencei országos földrajz–földtan verseny
- 7–8. osztályosok országos történelmi tanulmányi versenye
- 7–8. osztályosok országos német nyelvi versenye
A Budapesti POK által kiírt „saját” versenyek:
- „Tiszán innen – Dunán túl” országos népdaléneklési minősítő verseny
- Fővárosi általános iskolai informatikai alkalmazói verseny
- Fővárosi középiskolai informatika alkalmazói verseny
- Fővárosi vers- és prózamondó verseny általános iskolásoknak
- Fővárosi szépolvasó verseny 4. osztályosoknak
- Fővárosi helyesírási verseny 4. osztályosoknak
- Horváth Mihály tehetséggondozó és múzeumbarát verseny általános iskolásoknak
- Horváth Mihály középiskolai történelemverseny
- Komplex rajzverseny 1–12. évfolyamos korosztálynak
A jelentkezés menete:
- A felhasználónak a nevezéshez be kell jelentkeznie a felületre. A belépéshez szükséges névvel és jelszóval nem rendelkezőknek regisztrálni kell a Regisztráció felületén.
A bejelentkezést követően válik elérhetővé az oldalon a Jelentkezés menüpont, a nevezéshez szükséges online űrlap.
- Az online jelentkezési űrlap mezőinek pontos kitöltése:
- A jelentkezési lap egy tanuló nevezésének beküldésére szolgál. Amennyiben több tanulót kíván nevezni a versenyre, akkor kérjük, tanulónként töltse ki az űrlapot. A „Jelentkezés” gombra kattintva történik meg a nevezés. A beküldés után a jelentkezési lap megőrzi a kitöltött mezőket, így csak a tanuló nevét és a megváltozott adatokat kell megadni a további tanulók nevezésekor.
A nevezés sikeres, ha a tanuló neve eltűnik a mezőből. A rendszer erről külön értesítést nem küld. Az adatok a honlapon 24 órán belül frissülnek, a sikeres jelentkezést követően az adott verseny oldalán másnaptól látható a versenyre jelentkezett tanuló neve és iskolája.
- A jelentkezéssel kapcsolatban esetlegesen felmerülő problémákat a tehetseg.bppok@oh.gov.hu e-mail címen kérjük jelezni.
Az Oktatási Hivatal által támogatott versenyek fővárosi/megyei fordulóin a részvétel ingyenes.
VERSENYSZABÁLYOK
I. Versenyszervezéssel kapcsolatos általános szabályok
A Tehetséghálón meghirdetett budapesti és Pest megyei versenyekre minden esetben csak a www.tehetseghalo.hu honlapon történt nevezéseket fogadjuk el.
- Nevezési határidőn túl a Tehetségháló rendszere lezár, ezt követően nevezést nem fogadunk be.
- Az Oktatási Hivatal Budapesti Pedagógiai Oktatási Központ szervezte fordulók eredményeit a Tehetséghálón tesszük közzé.
- Az online nevezés során az adatok valódiságáért és pontosságáért az adatot rögzítő felel. A téves adatok megadásából (névelírás stb.) felmerülő problémák miatt reklamációt nem fogadunk el.
- Az Oktatási Hivatal által rendszeresített kitöltött és aláírt Nevezési lapot a versenyző minden esetben hozza magával a verseny helyszínére, és a regisztráció során adja le! Abban az esetben, ha a nevezési lapot a versenyző nem tudja leadni, két munkanap áll rendelkezésére annak pótlására. Ha a nevezési lap pótlása nem történik meg, az a versenyből való kizárással járhat.
Nevezési lap >>
II. Rendkívüli esetek és elbírálásuk
-
A verseny eredményével kapcsolatos jogorvoslat lehetősége
Amennyiben arról az országos versenykiírás nem rendelkezik, a fővárosi/megyei fordulók szakmai kérdéseiben a versenybizottság/zsűri döntése az irányadó.
-
Késés
Az a versenyző kezdheti meg a versenyt, aki a verseny kezdetekor a verseny helyszínén megjelent, regisztrálta magát, és leadta a jelentkezési lapját. Indokolt esetben maximum 10 perc késéssel csatlakozhat a versenyhez a tanuló, ám a rendelkezésre álló idő nem hosszabbodik a késés idejével.
A fentiek alól kivételt képeznek a helyesírási versenyek, amelyek esetében a verseny kezdete után érkezőknek nincs lehetőségük a bekapcsolódásra.
-
Pontazonosság
Valamennyi versenyre vonatkozóan törekedni kell a holtverseny elkerülésére. Abban az esetben, ha a verseny kiírója nem rendelkezik a pontazonosság esetén alkalmazható helyezési rangsorszám megállapításáról, akkor a prioritást élvező feladatokat, amelyek alapján a helyezési sorrend megállapítható, a fővárosi vagy megyei fordulót szervező versenyfelelős által felkért versenybizottság állapítja meg.
-
A nem nevezett, vagy az Oktatási Hivatal Budapesti POK versenyszervező csoportja által be nem hívott tanulók versenyzése
Amennyiben egy tanuló úgy jelenik meg a versenyen, hogy a Tehetséghálón nem nevezték be, vagy az iskolai/kerületi fordulón elért eredmény alapján a Budapesti POK versenyszervezője nem értesítette a továbbjutásról, a versenyen nem vehet részt.
Kizárólag a Tehetséghálón megjelenő továbbjutó tanulók listáján, és az annak alapján készült JELENLÉTI ÍVEN szereplő tanulók kezdhetik meg a versenyzést.
-
Személycsere
A versenyen csak a benevezett és a jelenléti íven feltüntetett tanuló vehet részt. Személycserére a versenyszervezőkkel való előzetes egyeztetés alapján kerülhet sor.
-
Meg nem engedett eszközök használata
A versenykiírásban kizárólagosan megjelölt, a verseny megkezdésekor jelenlévő, a lebonyolítást végző szaktanácsadó vagy POK munkatárs által ismertetett segédeszközök kivételével bármilyen más eszköz használata TILOS. Meg nem engedett eszköz használatáról jegyzőkönyvet kell felvenni, melyet a verseny kiírójának, a versenyző iskolájának meg kell küldeni, és azt a versenydokumentáció részeként kell kezelni. Az esetet a versenybizottság/zsűri kivizsgálja, és határozatot hoz a tiltott eszközt használó versenyzővel kapcsolatos szankcióról. A határozatról a tanuló iskoláját, felkészítő tanárát tájékoztatni kell.
-
Különleges/speciális igényű versenyző
A versenyzők különleges igényeit a nevezéssel egyidejűleg a versenyszervezési csoportnak jelezni kell. A speciális igény fennállását hivatalos igazolással kell alátámasztani. Az előre nem jelzett igényeket nem áll módunkban figyelembe venni.