"Tiszán innen, Dunán túl..." országos népdaléneklési minősítő verseny [Budapest]5-12. évfolyam
Ének-zene
A verseny pedagógiai célja a tehetséggondozás, a gyermekek zenei érdeklődésének felkeltése, a magyar népi kultúra, a néphagyományok megismertetése, a népdaléneklés elterjesztése, a kodályi és bartóki hagyományok ápolása, az önálló és csoportos előadásmód fejlesztése.
A verseny kategóriái: 1. kategória: szólóének A verseny korcsoportok szerinti megoszlása: I. korcsoport: 5-6. évfolyam A kisegyüttesek és az énekegyüttesek kategóriájában a benevezett tanulók maximum 33%-a az alacsonyabb életkorhoz is tartozhat. A versenyen minden olyan diák részt vehet, aki nem népi ének tagozatos képzésben vesz részt, megfelel a korosztályi csoportok elvárásainak, valamint részt vett a kerületi minősítésen. A verseny jellege, részei: A verseny gyakorlati jellegű. Az előadások párhuzamosan több helyszínen zajlanak szólóének, illetve kisegyüttes- és énekegyüttes kategóriában. A versenyzők csak hangszeres kíséret nélküli népdalcsokorral szerepelhetnek. A műsoridő egy kategóriában sem lépheti túl a 3 percet. A verseny fordulói: 1. forduló: kerületi forduló A verseny témája, ismeretanyaga, a felkészüléshez ajánlott irodalom:
Javaslat a népdalcsokor összeállításához:
A fővárosi versenyre nevezés módja: A kerületi forduló kiemelt arany minősítésű produkciói juthatnak a fővárosi fordulóba. A nevezés a kerületi ének-zenei/művészeti vezető, vagy a versenykoordinátor szaktanácsadó által beküldött egységes jelentkezési lapon történik. A nevezés megerősítéseként szükséges még az Oktatási Hivatal központi nevezési lapjának leadása a helyszínen. (mellékletben) Nevezési díj nincs. A fővárosi forduló időpontjai: 2018. február 24. az I –II. korcsoport részére 2018. március 3. a III. korcsoport részére Nevezési határidő: 2018. január 26. péntek Az országos döntőbejutás feltételei: Az országos döntőbe a fővárosi fordulóból műfaji kategóriánként (szólóének, kisegyüttes és énekegyüttes) mindhárom korcsoport kiemelt arany minősítésű produkciói juthatnak tovább. Ez korcsoportonként és kategóriánként maximum 3-3-3 előadást jelent. Továbbjuthat összesen 108 fő. A verseny díjazása A produkciókat neves szakemberekből álló zsűri hallgatja meg. A verseny minősítő jellegű értékelést alkalmaz, melynek keretében életkor szerint és műfaji kategóriánként kiemelt arany, arany, ezüst és bronz minősítést szereznek a produkciók előadói. Ezen kívüli sorrendet a zsűri nem állít fel.
A versenyszervező neve, címe, elérhetősége:
Szakmai felelős:
Kapcsolattartó:
A budapesti döntő időpontjai:
Helyszíne:
2. forduló
|