2011.11.28. hétfő
Nyomtatás

EZ AZ! Művészeti Találkozó

„Művészetekkel a közösségért, kultúráért, az élet minőségéért!”

A Magyar Művészetoktatásért Országos Szakmai Szervezet és a Tehetségpontok Művészeti Tagozata „Művészetekkel a közösségért, kultúráért, az élet minőségéért” EZ AZ! címmel művészeti találkozót rendez.

Időpont: 2011. december 4.  14.00 óra
Helyszín: Hagyományok Háza, 1011 Budapest, Corvin tér 8.

A művészeti találkozón a részvétel INGYENES.

Program:
12.30 – 14.00 óra: Regisztráció
14.00- 14.30 óra: Ünnepélyes megnyitó. Helyszín: színházterem előtti kiállító tér

Kiállító iskolák- tehetségpontok:
ANK Művészeti Iskola Tehetségpont (Pécs), Balatonfelvidéki Szín-Vonal AMI Tehetségpont (Badacsonytomaj), Budai Rajziskola Tehetségpont (Budapest), Fodor András Iskola – Csalogány AMI (Lengyeltóti), Hubay Jenő AMI Tehetségpont (Budapest), József Nádor AMI (Üröm), Klapka György AMI (Isaszeg), Kovács Margit ÁMK - AMI (Győr), Liszt Ferenc AMI (Baja), Munkácsy Mihály AMI (Budapest), Művészeti Alapiskola (Homokbödöge), Nagy Imre ÁMK AMI Tehetségpont (Csepel), SZÁMK Chován Kálmán AMI Tehetségpont (Szarvas), Vásárhelyi László AMI Tehetségpont (Nyíregyháza)

Anonymus – Fanfár
Vikár Sándor Zeneiskola Tehetségpont, Nyíregyháza
(Schroff Szilárd, Gáll Barnabás, Gaál Benedek, Tomcsik Zoltán, Roth Előd, Dávid Zoltán, Győri Menyhért Róbert)
Felkészítő tanár: Nagy Gyula
Koordinátor: Bondzsér Zita, tehetségfejlesztéi szakértő

Sajó Sándor: Karácsonyi ének
Előadó: Deák Dorina
Vásárhelyi László AMI Tehetségpont Nyíregyháza
Felkészítő tanár: Rácz Ildikó

Népdalcsokor
Előadó: Pécsi Sebestyén Általános és Zenetagozatos Általános Iskola alsó tagozatos tanulóiBudapest
Felkészítő tanár: Vass Veronika

Védnöki köszöntő: Gyulai Líviusz, grafikusművész
Koordinátor: Bondzsér Zita, tehetségfejlesztési szakértő

A kiállítás megtekintése

J. C. Schickhardt: F-dúr concerto; G. P. Telemann: F-dúr concerto
Vikár Sándor Zeneiskola Tehetségpont Nyíregyháza blockflőte csoportja
(Cseh Annamária, Tarcali Eliza, Major Dóra, Vízvári Eszter, Panyiczki Anikó)
Felkészítő tanár: Panyiczki Anikó

14.45 - Program a színházteremben

Köszöntő: Baranyai Zoltánné, a Magyar Művészetoktatásért Országos Szakmai Szervezet elnöke
Fővédnöki köszöntő: Dr. Gloviczki Zoltán, Közoktatásért felelős helyettes államtitkár
Védnöki köszöntő: Szenthelyi Miklós, hegedűművész
Koordinátor: Bondzsér Zita, tehetségfejlesztési szakértő

Mozart: Esz-dúr Szimfónia KV.16. I. tétel
Brams: V. magyar tánc
Előadó: Ifjúsági Vonószenekar
Tóth Aladár Zeneiskola Tehetségpont, Budapest.
Vezényel: Magyar Margit

Nógrádi Gábor: Segítség, ember!
Előadó: Bezerédi Bendegúz
Bajza utcai Általános Iskola, Budapest
Felkészítő tanár: Nagy Ernőné

F. Chopin: cisz-moll Fantaisie-Impromptu Op.66.
Előadó: Burján Viktor
Kocsis Albert Zeneiskola AMI Tehetségpont, Hatvan
Felkészítő tanár: Mezei Rita

Bohóctánc (Johann Strauss Vihar polkájának zenéjére)
Előadó: Ékszer Balett előképzős csoportja
Bartók Béla AMI Tehetségpont, Budapest
Balettmester, koreográfus: Renge Györgyi

Széki csárdás
Előadó: Ürömi Népzeneiskola Együttese
József Nádor Általános Iskola és AMI, Üröm
Felkészítő tanár: Havasréti Pál
Védnöki köszöntő: Mihályi Gábor, koreográfus ,a Magyar Állami Népi Együttes vezetője

Méhkeréki táncok
Előadó: Kökény Richárd táncművész, koreográfus, a Magyar Állami Népi Együttes tánckarvezetője

A 60 éves Magyar Állami Népi Együttes köszöntése

Bolhapiac
Előadó: Kállai Gyermek Néptáncegyüttes, Nagykálló
Vásárhelyi László AMI Tehetségpont
Csoportvezetők: Marinka-Nagy Katalin, Marinka Tibor
Védnöki köszöntő: Lukács Sándor, színművész

Lázár Ervin: A Hétfejű Tündér
Előadó: Fapihe Gyermekszínjátszó Csoport
Arany János Általános Iskola és AMI, Bag
Rendező: Fodor Éva 

Dvořak: Rondó
Előadó: Aranyos János - gordonka
Vikár Sándor Zeneiskola AMI Tehetségpont, Nyíregyháza
Felkészítő tanár: Béres Angelika
Zongorán közreműködik: Tirpákné Lizák Teodóra

Fantázia
Előadó: Rebellion Moderntánc Csoport
Allegro AMI Tehetségpont, Pápa
Felkészítő tanár: Kocsis Attila 

15.45 – 16.00 SZÜNET

16.00 - Program a színházteremben

Csodálatos Világ
Előadó: Csep Jazz Dance csoport
Hagyományőrző AMI, Budapest
Felkészítő tanár, koreográfus: Hodonszky Julianna

Kosztolányi Dezső: Naplójegyzet egy havas reggelen
Előadó: Kardos Petra
Babay József Általános Iskola, Nagyatád
Felkészítő tanár: Bácsainé Kiniarz Judit

Standard táncok: tangó, quick step
Előadó: Hegyes Bertalan - Kiss Violetta Szilver AMI, Szentes
Felkészítő tanár, koreográfus: Szatmári Szilvia 

Szentesi oláhos és csárdás
Előadó: Balog Boldizsár - Szerényi Domokos
Teleki-Wattay Művészeti Iskola Tehetségpont, Pomáz
Felkészítő tanár: Szerényi Béla 

Gounod Faust variációja
Előadó: Ékszer Balett Táncegyüttes
Bartók Béla AMI Tehetségpont, Budapest
Balettmester, koreográfus: Renge Györgyi

Weöres Sándor: Ócska sírversek
Előadó: Tegyi Kornél
Weöres Sándor Általános Iskola, Pápa
Felkészítő tanár: Tegyi Tibor 

Az eső nem tart örökké
Előadó: Csep Jazz Dance csoport
Hagyományőrző AMI, Budapest
Felkészítő tanár, koreográfus: Hodonszky Julianna 

F. Chopin: cisz-moll Fantaisie-Impromptu Op.66.
Előadó: Heinrich Attila Henrik – zongora
Egressy Béni – Erkel Ferenc Zeneiskola AMI Tehetségpont, Miskolc
Felkészítő tanár: Csabay Csilla

Latin táncok: rumba, jive
Előadó: Rónyai Zoltán - Farkas Boglárka
Szilver AMI, Szentes
Felkészítő tanár, koreográfus: Szatmári Szilvia

Ludwig Askenazy: Kiskakas
Előadó: Prencsovszky Barna
Andor Ilona Általános Iskola, Budapest
Felkészítő tanár: Madai Györgyi  

Sipos Dániel: Swing
Előadó: Alba Regia Kamara Csoportja
Alba Regia AMI, Székesfehérvár
Mentor: Majoros Róbert 

Bartók Béla: Három csíkmegyei népdal
Előadó: Mohai Zsófia - oboa
Kontrasztok AMI Tehetségpont, Pécs
Felkészítő tanár: Kothencz Melinda
Zongorán közreműködik: Kéri Gerzson 

„Kicsi vagyok én”- korondi táncok
Előadó: Kis Szinvavölgyi Néptánc Műhely 
Diósgyőri AMI, Miskolc
Felkészítő tanárok, koreográfusok: Maródi Attila, Kiss Anita

Szatmári cigány táncok
Előadó: Vojake Shave Együttes és a Figurás Táncegyüttes táncosai
Dankó Pista Egységes Óvoda- Bölcsőde Általános Iskola, Szakképző Iskola, Gimnázium és Kollégium, Biri
Művészeti Középiskola és Kollégium, Nyíregyháza
Felkészítő tanár: Szilágyi Zsoltné, Demarcsek György

Zárásig - Cigány táncház

Kapcsolódó anyagok

EZ AZ Meghívó (30KB)

Ez Az felhívás (2046KB)